Пробудження від зимового сну

  В Кам’янець-Подільському коледжі харчової промисловості НУХТ розцвіла магнолія. Магнолія – весняне деревце з великими надзвичайними квітами. Означає весняне пробудження і неймовірну красу.

  Весняний короткий парад цибулинних рослин, крім захоплення яскравими фарбами, у багатьох викликає благоговійний трепет: як з непримітної цибулини холодної весни можуть з’явитися такі прекрасні квіти?! По силі та зворушливості дива це подібне до появи метелика з кокону.

 Схоже відчуття виникає при виді квітучих магнолій.  Різні за розміром, в залежності від виду, дерева та чагарники просто вражають величиною та ніжністю квітів, що розпустилися з привабливих кудлатих бруньок. На гілках ще немає листя, а рожеві квіти створюють враження чуда та нереальності…

                                 

  Магнолії – древні рослини, що з’явилися на Землі близько 140 мільйонів років тому та стоять у витоків походження квіткових рослин. Перші магнолії росли ще в епоху динозаврів.

  Цікавим, є той факт, що квітка магнолії на дотик є теплою. Це добре відчувається вранці, коли надворі ще прохолодно. Підтверджено, що температура всередині квітки магнолії майже на 100°С вища за температуру довкілля. Для рослин це не властиво. Наукового пояснення цьому допоки немає.

                                  

  Так, весна вступила у свої права.

  Спілкування з природою, дотик до її неповторної краси необхідні всім нам – студентам, викладачам, працівникам.

  «Щоб жити, потрібно сонце, воля і маленька квітка» (Г.К. Андерсен).